Honda VTR-SP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Převodovka

+2
Sobi
baby
6 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Lubor Sun Sep 02, 2012 6:35 pm

Nikdo jinej k tomu klapání nemá žádnou zkušenost? Shocked
Lubor
Lubor

Poèet pøíspìvkù : 851
Join date : 20. 10. 10
Age : 65
Location : Rybníky - na sluném,agrárním jihu

http://lubor.barta@volny.cz

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Lubor Sun Sep 02, 2012 6:27 am

Snake, taky si to říkám, nebo spíš doufám. scratch Protože když si vzpomenu na celou historii, tak to bylo asi takhle - v sobotu jsem si řekl, že máznu řetěz. Zdál se mi nějakej zatuhlej, tak že ho nejdřív vyperu v ketten pračce. Tehdy jsem si všiml, že to klape. Opravdu důkladně jsem ho vyčistil a jak byl ještě mokrej a vláčnej, tak po klapání žádná známka. Dnes, co se odpařily i poslední zbytky čistidla a už nebyl zas tak vláčnej, klapání znova. Po namazání míň.
Lubor
Lubor

Poèet pøíspìvkù : 851
Join date : 20. 10. 10
Age : 65
Location : Rybníky - na sluném,agrárním jihu

http://lubor.barta@volny.cz

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Snake Sun Sep 02, 2012 4:09 am

Zdar Lubore, znepokojovat se nemusíš. Tenhle zvuk mě provázel dva roky. Taky jsem hledal, ale nic nenašel. Každopádně po výměně kompletní řetězové sady to naprosto ustalo a mám klid. Tzn, že to nepříjemné klapání je spojené s řetězovkou..... Měj se.
Snake
Snake

Poèet pøíspìvkù : 736
Join date : 17. 10. 09
Age : 52
Location : Vodňany

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Sun Sep 02, 2012 1:16 am

Lubor napsal:Chlapci, potřebuju poradit. Dřív jsem si toho možná nevšiml, ale dnes, když jsem mazal řetěz, tak jsem zaregistroval z prostoru řetězového kolečka /hřídele/poměrně hlasitý "klapání". Prostě, pomalu otáčím kolem a v pravidelných intervalech se to ozývá. Lup, lup, lup nebo klap, klap, klap. Mám se tím stresovat? Bohužel, něco mi říká, že mám. affraid

hm, knemuze to delat retez o nejaky napinak? jinak kdyz to budes chtit resit, radim sundat spodni vannu a kouknut na to zespodu a pomalu otacek, snad to pujde identifikovat Wink

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Lubor Sat Sep 01, 2012 9:52 pm

Chlapci, potřebuju poradit. Dřív jsem si toho možná nevšiml, ale dnes, když jsem mazal řetěz, tak jsem zaregistroval z prostoru řetězového kolečka /hřídele/poměrně hlasitý "klapání". Prostě, pomalu otáčím kolem a v pravidelných intervalech se to ozývá. Lup, lup, lup nebo klap, klap, klap. Mám se tím stresovat? Bohužel, něco mi říká, že mám. affraid
Lubor
Lubor

Poèet pøíspìvkù : 851
Join date : 20. 10. 10
Age : 65
Location : Rybníky - na sluném,agrárním jihu

http://lubor.barta@volny.cz

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Sat Jan 21, 2012 5:34 am

Michal.P napsal:Nevíte někdo jestli komponenty převodovky z SP2 pasují do SP1 ?

nezkoumal jsem do detailu, ale myslim ze dost veci je zamenitelnych. co konkretne shanis?
jinak porovnej treba cisla dilu na parts depot

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Michal.P Sat Jan 21, 2012 12:49 am

Nevíte někdo jestli komponenty převodovky z SP2 pasují do SP1 ?

Michal.P

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 10. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Sun Nov 07, 2010 6:40 am

nejaka aktualizace Smile ... motor je venku, byla to fuska ... cheers

Převodovka Obraz060x

Uploaded with ImageShack.us

Převodovka Obraz059

Uploaded with ImageShack.us

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Sun Oct 10, 2010 7:37 pm


baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Sobi Sat Aug 14, 2010 9:07 pm

Nazdar, tak, tak. Karrel mi to vzal z klávesníice... Laughing Po budíku nikdy moc nekoukám, ale jedno nebo dvě kola jsem to trošku zjišťoval i včetně teploty vody. Na konci cílovky jednou 247 a potom 243. Vše na 5ku. Zdar
Sobi
Sobi
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1574
Join date : 16. 10. 09
Age : 48

http://www.sp-club.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty karrlik1000

Příspěvek  Anonymní Sat Aug 14, 2010 9:03 pm

baby napsal:Tak to jsi me potesil Sobi Very Happy ... na Slovaci jsem mel na konci cilovky kolem ~240 a to uz byla sestak zarazrena Smile
Zdar..v Brně to budeš mít na tacháči taky,akorát na 5ku Very Happy

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Sat Aug 14, 2010 11:53 am

Tak to jsi me potesil Sobi Very Happy ... na Slovaci jsem mel na konci cilovky kolem ~240 a to uz byla sestak zarazrena Smile

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Sobi Sat Aug 14, 2010 9:36 am

Ahoj Baby, na cílovce v Brně budeš rád, když tam lupneš tak na dvě vteřinky 5ku. Šestku netřeba.... lol!
Sobi
Sobi
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1574
Join date : 16. 10. 09
Age : 48

http://www.sp-club.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Sat Aug 14, 2010 5:24 am

Tak chlopi, dneska jsem to slozil. Po dnesku muzu skladat spojky za rekordni cas, protoze jsem si to slozil hned 3x. Po prvnim slozeni byla spojka porat v zaberu, nechapal jsem co se deje, myslel jsme ze jsou slepen lamely. Po par pokuse jsem to zase rozebral, vsiml jsme si, ze jsou tam na konci za vsema lamelama jeste dve takove jakoby perove podlozky tluste cca 2-3mm, v manualu to neni vubec nakraslene. Jednu podlozku jsem otocil naopak a to byl ten problem.
Jinak spatna zprava je, ze to nepomohlo a stale mi ta 6tka jakoby prokluzuje. Tim padem to ted prdim, protoze na sraz bych to nestihl slozit. Akorat je ohrozene Brno, ale mozna to skusim bez te 6tky. Hold na cilovce pojedu kochacku Very Happy.
Pak se na to vrhnu a uvidime.

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Sobi Tue Aug 10, 2010 4:22 am

No pěkné, vypadá to jako....... Rolling Eyes Jen jim vyčisti žaludky darebákům. Neboj na sraz můžeš i se starýma, šestku nebudeš potřebovat What a Face

Sobi
Sobi
Sobi
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1574
Join date : 16. 10. 09
Age : 48

http://www.sp-club.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Tue Aug 10, 2010 1:07 am

chlapi tak to nasere, konecne dosla spojka s pruzinami od EBC co jsme nakonec objednal a po rozbaleni zjistim, ze lamely nebyly v zadnem ochrannem obalu a kdyz jsme se na ne podival, tak vypadali, jak by je uz nekdo jezdil, nebo repasoval. Vyfotil jsem to, ale jen blbym mobilem, moc to nejde videt. Prvni lamela mela vyrazne poskozeni jak korku, tak te oceli an kterem to drzi, bylo to jako by odstipane. Na ostatnich lamelach bylo videt na ocelovych castech osmirglovani. Dneska jsem to poslal z5, ale rikali, ze musi objednat novou a to bude tak do 14dnu, doufam ze stiham sraz.


Převodovka Obraz034hj

Uploaded with ImageShack.us

Převodovka Obraz035z

Uploaded with ImageShack.us

Převodovka Obraz036z

Uploaded with ImageShack.us

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Wed Jul 21, 2010 2:47 am

diky dneska jdu na to, jistota je jistota. kazdopadne kupuju asi komplet spojku od EBC, akorat si nejsme jisty pelchama, jestli je maj. Takze pokus bude asi se staryma a kdyby to nepomohlo tak musim hold nekde sehnat nove.

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Anonymní Tue Jul 20, 2010 8:57 pm

ne je to uplně v poho, vyšroubuješ ty šrouby dokola a jde dolu. těsnění samozřejmně vyměnit, já používám motorový silikon...

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Tue Jul 20, 2010 8:32 pm

OKMAS napsal:a zkoušel si sundat olejovou vanu? tím magnetem to nemusí být na 100%. navíc je pak ze spodu hezky vidět na kola v převodovce...

skusim, je tam nejaky zadrhel? nebo odsroubuju jen vannu a dam ssi pozor na tesneni (nutna vymena?) nebo se mi neco rozpadne? Very Happy
no mam to prave uz spis ve stavu kdy je v manualu napsane Service Limit, takze asi na vymenu. Tezko rict kolik to ma najeto Smile.

ale diky chlapi za dalsi napady

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Roko Tue Jul 20, 2010 7:51 pm

Baby to je jednoduchý..Pokud je vše v tolerancích slož to a neřeš proč to funguje..Každopádně jak píše OKMAS, jukni na tu převodovku.
Roko
Roko

Poèet pøíspìvkù : 203
Join date : 18. 10. 09
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Anonymní Tue Jul 20, 2010 7:04 pm

a zkoušel si sundat olejovou vanu? tím magnetem to nemusí být na 100%. navíc je pak ze spodu hezky vidět na kola v převodovce...

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  baby Tue Jul 20, 2010 7:22 am

tak hlapi, dneska jsem vypustil olej a magnetem jsem hledal nejake piliny a diky bohu zadne nejsou. rozebral jsem i spojku a meril plechy i lamely. jen ted nevim jestli ty udaje v manualu jsou uz pro vymenu nebo, ze jsou v pohode jeste Smile. Lamely mam 3.6mm a pruziny mam o nejaky milimetr delsi nez tech 57,5 co tam je myslim. poradi nekdo co by se melo vymenit?
jinak na plechach jsme si obcas vsiml, ze jsou tam male modre flicky, jako ze prehrate. Dela se s tim neco? Spojkovy kos i unasec vypadaj v pohode, bez viditelneho poskozeni a bez drazek.

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Roko Fri Jul 16, 2010 9:33 am

Dobrý ,díky pánové tak to jsem si oddychl..Spojku mám v cajku (zlatý brzdy na odvzdušnění), chodí lehoučce a záběr je taky OK.Jenom jsem jsi právě všimnul, že když na řadičku v ostřejším tempu nejdu s vervou, resp. člověk se snaží řadit rychle a přitom se mu podaří kombinace páčka na půl a nerazantní výkop špičkou Very Happy , tak v ten moment tam ten kvalt nestihnu dostat.Zmínil jsem se o té páčce v tom smyslu, že když se zmáčkne úplně, ulehčí to razanci výkopu Very Happy Cool..Zvyklej z Horneta, kde je převodovka "sametovka" a ani na 954ce jsem neměl nikdy problém..Holt se stím dvouválem mazlím či co Surprised Very Happy

E: bez spojky mám stejnou zkušenost, jde to mnohem líp resp. když se hodně podaří je to fofr a jde to jemně pirat
Roko
Roko

Poèet pøíspìvkù : 203
Join date : 18. 10. 09
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty karrlik1000

Příspěvek  Anonymní Fri Jul 16, 2010 4:11 am

Roko:Já jsem letos měnil hadičku a ovzdušňoval jsem spojku..Ovzdušňoval jsem to docela dlouho,když jsem to měl málo měl jsem ten samý problém co ty..páčka na doraz a kvaltům se moc nechtělo..Sobi má pravdu,hydraulika je hydraulika 2 prstíčky Laughing Zkus to protáhnout přes průhlednou hadičku.třeba najdeš nějakou bublinku.Já to tam valím bez spojky v plné palbě a kvalty tam padají samy,bez jediného problému Twisted Evil

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Sobi Fri Jul 16, 2010 3:42 am

To ROKO: řazená obecně u SPčka je dacela tvrdé, když tak ostatní vyvraťte, ale porovnání firestorm vs. SPo je rozdíl. F jde docela ochotně řadit, ale u SP musím postivě dokopávat. (Toť jen můj postřeh). A se spojkou budeš mít určitě něco v nepořádku, protože hydraulika je hydraulika, dva prstíčky....... Twisted Evil

Sobi
Sobi
Sobi
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1574
Join date : 16. 10. 09
Age : 48

http://www.sp-club.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Převodovka Empty Re: Převodovka

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru