Honda VTR-SP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaký benzín používáte?

5 posters

Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  baby Thu Nov 04, 2010 9:41 pm

Roko napsal:Jak bylo psáno, více oktanů nepoznáš, pokud nemáš vysoký kompresní poměr.Já jsem teda teď začal do všeho lít ''zančkový'' benzín a třeba u auta je rozdíl markantní.Takže se už vyhýbám pofidérním benzínkám.Zaplatit o 1-2kč na litru méně je sice hezké, ale když pak auto na 100km sežere o litr až dva navíc už tak hezké není.A to nepočítám co na to palivovej systém.Takže obyč 95, ale pokud možno kvalitní. Otec to dokonce dlouhodobě sledoval a na benzín od Unicornu se pod 9,2 l/100km nedostal (Ocativa 2, 1.8 TSI), s benzínem od Shellu 7,8-8,2 l/100km.Já jsem po Unicornu na benzín od OMV zaznamenal něco dost podobného z 9 l/100km na 8l/100km (M-B C180) a ještě podotknu, že auta nám obvou přestaly škytat a prostě už na 1/4 plynu jde cítit, že má motor větší chuť do života (u něj ta větší chuť poznat není, mu to jede furt a pořád až dost) Laughing
Tohle bych mozna shrnul do jednoho a to nelit proste sracky, typu Unicorn a podobne Smile. Jinak kvalita benzinu, az na ruzne pridavne aditiva, "by" mela byt stejna...

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Roko Thu Nov 04, 2010 5:26 pm

Jak bylo psáno, více oktanů nepoznáš, pokud nemáš vysoký kompresní poměr.Já jsem teda teď začal do všeho lít ''zančkový'' benzín a třeba u auta je rozdíl markantní.Takže se už vyhýbám pofidérním benzínkám.Zaplatit o 1-2kč na litru méně je sice hezké, ale když pak auto na 100km sežere o litr až dva navíc už tak hezké není.A to nepočítám co na to palivovej systém.Takže obyč 95, ale pokud možno kvalitní. Otec to dokonce dlouhodobě sledoval a na benzín od Unicornu se pod 9,2 l/100km nedostal (Ocativa 2, 1.8 TSI), s benzínem od Shellu 7,8-8,2 l/100km.Já jsem po Unicornu na benzín od OMV zaznamenal něco dost podobného z 9 l/100km na 8l/100km (M-B C180) a ještě podotknu, že auta nám obvou přestaly škytat a prostě už na 1/4 plynu jde cítit, že má motor větší chuť do života (u něj ta větší chuť poznat není, mu to jede furt a pořád až dost) Laughing
Roko
Roko

Poèet pøíspìvkù : 203
Join date : 18. 10. 09
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  baby Thu Nov 04, 2010 1:10 am

Martas.9 napsal:
baby napsal:
hittmi napsal:
baby napsal:vstrikovani to nepozna vubec Smile .. pozna to az lambda sonda ve vyfuku Smile

Ale na tý vstřikování závislý je ne ?

jak pise Martas, muselo by to mit cidlo klepani, podle toho by pak musel nastavovat velikost predstihu jak pise Sobi.
Proste to nema smysl resit Smile. Motor je proste nastaven na 95.

Ty Karrlikove 3 kone byly celkem drahe Very Happy. No ja jsem zvedav az to moje nekdy dokopu na brzdu, to se budu divit Very Happy.

No, kdyby se výkon zvedl jen o ty 3 koně, tak by to byly kurva drahé úpravy. Laughing Těch koníků bylo samozřejmě víc, jen říkám, že díky těm všem úpravám, tam už rozdíl v použití benzímu je....
Jinak Karrlík je ďábel, většinou, čím je člověk starší, tak jezdí pomaleji, ale on to dělá opačně, pacholek jeden... Suspect


To Lubor:
teoreticky by to tak mohlo být, bio složky mohou natahovat vodu, zvláště ve studené garáži, kde kolísá teplota a následně se sráží vlhkost... Rozhodně tím nic nezkazíš a na jaře můžeš dotankovávat 95 benál a hurá na zatáčky!

jo Karrel je Twisted Evil a pig v jednom Very Happy.....
doufam, ze ho posledni sraz v organizaci neodradil a po Sneakove na jihu, udela zase nejaky u nas na severu Wink

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  baby Thu Nov 04, 2010 12:51 am

Lubor napsal:Četl jsem různé názory na to, že ten 100 oktanový by se mohl jednou za čas použít, protože prý neobsahuje biosložky a má čistící přísady na vyčištění vstřikovací soustavy. A také, právě proto, že neobsahuje biosložky, že by se jím měla naplnit nádrž při dlouhodobém zimním odstavení, zejména tam, kde stojí moto ve studené garáži. Jaký je váš názor na toto.

Nejsem si jist, ale procento ethanolu (bio slozka) obsazena v benzinu je nejak zakonne dana. je pravda, ze jsem nesledoval, jestli je jina pro 95, 98 nebo 100 a vice oktanove...to by se htelo asi podivat na potrebne normy.
jinak tady mame vsechny ty V-powery, Vervy, Carrery, kde se michaji aditiva, ktere by ti meli procistit palivovou soustavu...

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Martas.9 Thu Nov 04, 2010 12:33 am

baby napsal:
hittmi napsal:
baby napsal:vstrikovani to nepozna vubec Smile .. pozna to az lambda sonda ve vyfuku Smile

Ale na tý vstřikování závislý je ne ?

jak pise Martas, muselo by to mit cidlo klepani, podle toho by pak musel nastavovat velikost predstihu jak pise Sobi.
Proste to nema smysl resit Smile. Motor je proste nastaven na 95.

Ty Karrlikove 3 kone byly celkem drahe Very Happy. No ja jsem zvedav az to moje nekdy dokopu na brzdu, to se budu divit Very Happy.

No, kdyby se výkon zvedl jen o ty 3 koně, tak by to byly kurva drahé úpravy. Laughing Těch koníků bylo samozřejmě víc, jen říkám, že díky těm všem úpravám, tam už rozdíl v použití benzímu je....
Jinak Karrlík je ďábel, většinou, čím je člověk starší, tak jezdí pomaleji, ale on to dělá opačně, pacholek jeden... Suspect


To Lubor:
teoreticky by to tak mohlo být, bio složky mohou natahovat vodu, zvláště ve studené garáži, kde kolísá teplota a následně se sráží vlhkost... Rozhodně tím nic nezkazíš a na jaře můžeš dotankovávat 95 benál a hurá na zatáčky!
Martas.9
Martas.9

Poèet pøíspìvkù : 123
Join date : 17. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Lubor Wed Nov 03, 2010 11:16 pm

Četl jsem různé názory na to, že ten 100 oktanový by se mohl jednou za čas použít, protože prý neobsahuje biosložky a má čistící přísady na vyčištění vstřikovací soustavy. A také, právě proto, že neobsahuje biosložky, že by se jím měla naplnit nádrž při dlouhodobém zimním odstavení, zejména tam, kde stojí moto ve studené garáži. Jaký je váš názor na toto.
Lubor
Lubor

Poèet pøíspìvkù : 851
Join date : 20. 10. 10
Age : 65
Location : Rybníky - na sluném,agrárním jihu

http://lubor.barta@volny.cz

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  baby Wed Nov 03, 2010 10:58 pm

hittmi napsal:
baby napsal:vstrikovani to nepozna vubec Smile .. pozna to az lambda sonda ve vyfuku Smile

Ale na tý vstřikování závislý je ne ?

jak pise Martas, muselo by to mit cidlo klepani, podle toho by pak musel nastavovat velikost predstihu jak pise Sobi.
Proste to nema smysl resit Smile. Motor je proste nastaven na 95.

Ty Karrlikove 3 kone byly celkem drahe Very Happy. No ja jsem zvedav az to moje nekdy dokopu na brzdu, to se budu divit Very Happy.

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Martas.9 Wed Nov 03, 2010 9:37 pm

Určitě 95ti oktanový benzín. Přesně tak, jak říká Sobi nebo Baby. Motor je na něj seřízen. 100 oktanové benzíny a výše mají tak trochu smysl až když je kompresní poměr větší než 12:1, což u SP není. Dokonce jsem četl test, kde se porovnával výkon SP-1 s různymi druhy benzínu na brzdě. Se 100 oktanovým benálem mělo SPéčko dokonce o 2 koníky méně!
Aby motor poznal oktanové číslo, musel by mít čidlo klepání, což je u motocyklových motorů věc spíše neobvyklá...
Ale třeba (nejsem si úplně jistý) BMW GS1200 by čidlo klepání mělo mít.
Třeba Karrlíkovo SPéčko, díky vysokokompresním pístům (12,7:1) a Powercommanderu, má s vysokooktanovým benzínem o 3 koníky více...
Martas.9
Martas.9

Poèet pøíspìvkù : 123
Join date : 17. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Anonymní Wed Nov 03, 2010 8:34 pm

baby napsal:vstrikovani to nepozna vubec Smile .. pozna to az lambda sonda ve vyfuku Smile

Ale na tý vstřikování závislý je ne ?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  baby Wed Nov 03, 2010 6:52 pm

vstrikovani to nepozna vubec Smile .. pozna to az lambda sonda ve vyfuku Smile

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Anonymní Wed Nov 03, 2010 12:11 pm

nechci říkat nějaké nesmysli, ale když naliji 95 a 101 oktan, nemůže to rozlišit i vstřikování ? Chápu, že vstřikování řídí tlak, přidává a ubírá intenzitu, ale nemělo by i v závislosti právě na oktanovém čísle ?

PS.: to je jen má domněnka drunken

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  baby Wed Nov 03, 2010 9:34 am

jo jo presne tak... liji jen 95 vse nad je zbytecne vyhazovani penez Wink

baby

Poèet pøíspìvkù : 1464
Join date : 17. 10. 09
Location : Nejzápadnější část Ruska s šedým povlakem PM10

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Sobi Wed Nov 03, 2010 9:30 am

Ahoj Lubore, jen a pouze 95. 100oktan je zbytečně drahý a v ničem Ti nepomůže. Navíc, jestli se nemílím, při hoření produkuje i více tepla. Oktany se přidávaly do benzínu kvůli délce hoření. Nízko oktanový benzín má tendenci vybuchovat. Takže čím vyšší okt. číslo, tím déle se benzínová směs spaluje a motor by měl běžet klidněji a čistěji. Tady by určitě mělo být jinak nastavené časování zapalování, ventilové vůle a určitě i celková dávka paliva do směsi. Prostě motor je seřízen na 95ku. Toť můj názor. Ale netvrdím, že to tak je. Nejsem si úplně jistý, už je to dlouho co jsem se to učil..... Very Happy
Sobi
Sobi
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1574
Join date : 16. 10. 09
Age : 48

http://www.sp-club.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Lubor Wed Nov 03, 2010 7:10 am

Na jaký benzín jezdíte, 95 nebo 100 oktanů? Nějak se to nemůžu nikde dopátrat. Dík.
Lubor
Lubor

Poèet pøíspìvkù : 851
Join date : 20. 10. 10
Age : 65
Location : Rybníky - na sluném,agrárním jihu

http://lubor.barta@volny.cz

Návrat nahoru Goto down

Jaký benzín používáte? Empty Re: Jaký benzín používáte?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru