Honda VTR-SP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rozvody - vůle

Goto down

rozvody - vůle Empty Re: rozvody - vůle

Příspěvek  Anonymní Tue Apr 19, 2011 8:56 am

Vůle tam musí být. Je to kvůli teplotě, dostatečnému mazání a zapadání soukolí, které se bez vůle neobejde ... toto je při verzi, že jsou osy a vymezovací podložky ve správné kondici !!! Horší věc a ta se děje je to, že se opotřebí ozubená kola. Je to kvůli tomu, že se do maziva dostávají cizí částice ( prach, nečistoty ), nebo že se kola přetěžují, samozdřejmě i nedostatečným mazáním. Na prodloužení životnosti ozubených kol je lepší zvýšení viskozity oleje
V SP jsou už kola jak chemicky tak tepelně zpracovaná, takže tato varianta příliš nehrozý.

Můj názor je ten, že pokud je olej pravidelně měněn a neobsahuje nečistoty a je konstrukce rozvodů ponechána ve stavu z výroby, je MINIMÁLNÍ pravděpodobnost, že by se rozvod mohl rozbít !!!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

rozvody - vůle Empty Re: rozvody - vůle

Příspěvek  Sobi Tue Apr 19, 2011 8:31 am

díky za info, myslel jsem si to. Zatím to tam nechám, ale zřejmě časem budu muset řešit....
Sobi
Sobi
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1574
Join date : 16. 10. 09
Age : 48

http://www.sp-club.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

rozvody - vůle Empty Re: rozvody - vůle

Příspěvek  Anonymní Tue Apr 19, 2011 8:09 am

Ahoj, teď jsem mluvim s kamarádem ze servisu. Vůle do 0,5 mm je v normě. Pokud by byla víc tak by bylo dobré celou kazetu s rozvody vyndat a podívat se jestli nejsou vydřené vymezovací podložky, i za předpokladu že by byla vůle o něco větší a nic by nenasvědčovalo vydření nebo šoupání tak by to nechal být,pokud ale ano tak pak by to bylo špatně, ale jak píšeš, nějaká vůle tam být musí. Úplně nejlepší by bylo kdyby se ti podařila strčit měrka na hřídel toho kolečka. Také neni moc pravděpodobné že by někdo tu kazetu rozebíral, a popřípadě by zapoměl dát vymezovací podložky jelikož se nedá objednat samotné kolečko, jen celá kazeta s rozvody.
Snad jsem ti pomohl...

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

rozvody - vůle Empty rozvody - vůle

Příspěvek  Sobi Tue Apr 19, 2011 6:19 am

Ahoj, kluci kdo měl rozdělané rovody?? Na obrázku níže je vidět horní ozubené kolo z kazety rozvodů zadního válce. Samozřejmě je to stejné i ve předu. Můj dotaz je, jestli jste vy co jste na to někdy koukli, měli vůli na ose. Horní kolo má nahoře (ozubení) možnost výkyvu do stran cca 0,3-4mm na každou stranu. Viz foto. Nikde jsem se nic nedočetl, ale mám dojem, že by tam nějaká vůle být měla. Přece to nemůže být na přesno, nebo jo? Co je správně?? Díky Sobi

rozvody - vůle Rozvod10
Sobi
Sobi
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1574
Join date : 16. 10. 09
Age : 48

http://www.sp-club.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

rozvody - vůle Empty Re: rozvody - vůle

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru